You are currently viewing Klijai nedžiūva, klijų lašelis plokščias, mano patalpoje sausa arba labai drėgna.

Klijai nedžiūva, klijų lašelis plokščias, mano patalpoje sausa arba labai drėgna.

Šiame blog’e norime Jums padėti pritaikyti klijus atsižvelgiant į savo darbo aplinką, darbo patirtį, kaip elgtis kritinėse situacijose ir kaip “nevergauti” priemonėms.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Dažnai meistrai susiduria su problema, kuri vadinasi ,,nedžiūsta klijai”. Kad galėtumėte suprasti klijų polimerizacijos procesą ir tai, kas daro jam įtaką, mes taikome vieną paprastą taisyklę. Klijai labai mėgsta drėgmę, todėl ideali drėgmė jiems veikti pagal gamintojo formulę yra 45-60%. Bet ką daryti, jei tokios drėgmės patalpoje neturime – ji mažesnė arba didesnė?

Mano patalpoje mažiau nei 45% drėgmės, ką daryti?

Svarbu suprasti, kokia jūsų darbo sparta: gal jūs dirbate lėtai ir esant aukštesnei drėgmei nespėtumėte tinkamai apgaubti blakstienos? Kaip suprasti, kad mums reikia, jog klijai džiūtų greičiau?

Pagrindinis kriterijus toks: jeigu uždedate
blakstieną, ją apgaubiate ir paleidus kuokštelis sukrenta, nusvyra, klijai džiūsta per lėtai.

Sprendimo būdas – padidinti drėgmę patalpoje naudojantis drėkintuvu, rinktis greitesnio stingimo klijus (pvz. ne 1s., o 0,5s.), naudoti klijų aktyvatorių ant dirbtinių blakstienų juostelės, o jei matosi natūrali sausa ir porėta blakstiena, galima net prašukuoti su drėgnu šepetėliu, kad plaukas lengviau priimtų klijus ir įvyktų polimerizacija santykiaujant deguoniui ir drėgmei iš natūralaus plauko.
Taip pat labai svarbu sausą plauką plauti putomis, bet ne valyti su “primer”, nes jis ne pridrėkins plauką, o jį išsausins.

Klijai džiūsta per greitai, nespėju apgaubti blakstienos, kai jie jau sudžiūvę?

Gal klijai yra per skysti? Svarbu ir klijų tirštumas. Taip pat jeigu matote, kad patalpoje drėgmė yra virš 60% ir dirbti nespėjate, rinkitės lėtesnio stingimo klijus, tirštesnius klijus, taip pat galima ir sausinti patalpą. Patalpą sausina oro kondicionierius, pravertas langas, vėjeliai, spec. patalpų sausintuvai. Tačiau jeigu Jūs esate patyręs meistras, jums puikiai seksis dirbti esant aukštam drėgmės rodikliui!

Klimato kaita, šilumos išjungimas ar įjungimas, darbo vietos pokytis – visa tai gali lemti klijų veikimą, jūsų darbo įpročių “susijaukimą” ir reikalauti pokyčių bei prisitaikymo. Sudėtingiausias metas – ruduo ( kol šildymas neįjungtas), ruduo (po šildymo įjungimo, kai staigiai keičiasi patalpos drėgmė (ji sumažėja) ir pavasaris (kai išjungiamas šildymas).

Taip pat turite atkreipti dėmesį į pagrindą, ant kurio pilate klijus. Klijų lašelis negali būti “balos” pavidalo – jį apvalų puikiai sulaiko popierinis pleistriukas su pūkeliu. Dar geriau – ilgesnį laiką tarp klijų lašelių keitimo išsaugo klijų lašelių paskirstytojas, kur apvalus lašelis išlaikomas įdubime – taip jis mažiau
kontaktuoja su išorėje esančiu deguonimi ir lėčiau stingsta.
Klijų lašelį keisti yra normalu kas 20 min, jei patalpoje yra sausiau, tuomet kas 30min, o jei drėgniau – ir kas 15 min.

Dar vienas svarbus niuansas yra šiluma. Jeigu jūsų patalpoje 17-20 laipsnių, tuomet klijai džiūsta lėčiau. Su jais puikiai dirbama esant 22-24 laipsnių šilumai, tačiau kuo bus karščiau, tuo greičiau jie džiūs.

charming look

 

 


Charming Look klijai: https://charminglook.lt/product-category/blakstienu-priauginimui/klijai-priauginimui/

 

Klijai blasktienu priauginimui
Klijai blasktienu priauginimui

 

Charming Look klijų aktyvatorius:

Primeris/nuriebalintojas:

Klijų paskirstytojas: